HABER ve DUYURULAR

VALİ MANTI ESKİL'İ GEZDİ

  • Eskil Belediyesi Haberler

VALİ MANTI ESKİL'İ GEZDİ

Aksaray Valisi Ali Mantı İlçe ve Belde ziyaretleri kapsamında Eskil ilçesini ziyaret etti. Vali Ali Mantı Beraberinde Aksaray İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Aksaray İl Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, Aksaray İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altun ve diğer yetkililer ile birlikte Eskil ilçesini ziyaret etti. Ziyarete İl genel meclisi üyemiz İsmet Mutlu'da eşlik etti.

İlçe Hükümet Konağı önünde Kaymakam Emine Karataş, Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen, Eşmekaya Belediye Başkanı İsmail Hakkı Güneş, Belediye Meclis üyeleri ve Diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali Ali Mantı ve beraberindekiler İlk Olarak Eskil Kaymakamlığını ziyaret ettiler. Vali Ali Mantı ve beraberindekiler Eskil ilçe kaymakamı emine Karataş ile bir süre görüştüler. Eskil ilçesi hakkında çeşitli bilgiler alan Vali Mantı, Eskil'de yapılan çalışmaları değerlendirdi.
Ardından, Eskil Belediyesi hizmet binasına geçen Aksaray valisi Ali Mantı, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Eskil Belediye Başkanlığına seçilen Necati Belgemen'e ve Eşmekaya belediye başkanı İsmail Hakkı Güneş'e hayırlı olsun dileğinde bulundu. Vali Ali Mantı Eskil ilçesi ziyaretinde sorun ve ihtiyaçların değerlendirildiği toplantıda köy ve mahalle muhtarlarının taleplerini dinledi.
-İşler öncelik sırasına göre planlanacak
Vali Ali Mantı burada yaptığı açıklamada; kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması yönünde daha dikkatli davranılması gerektiğini vurguladı. Yatırım planlamalarının gerçeklik ve öncelik durumu değerlendirilerek yapılması gerektiğine dikkat çeken Vali Ali Mantı: “Kaynaklarımızı planlı, programlı isabetli projeler için kullanacağız. Bu noktada bütün kurumlarımız bu duruma dikkat edecek. Birlik beraberlik içerisinde öncelik sırası ve toplumun genel yararı göz önünde bulundurularak işlerimizi yapmaya gayret göstereceğiz.' dedi.
Vali Ali Mantı beraberindeki heyet ile Eskil İlçe Belediye Başkanlığını ziyaret ederek Belediye Başkanı Necati Belgemen'eçalışmalarında başarılar dileyerek hayırlı olsun dileğinde bulundu.
Daha sonra Eşmekaya Beldesini ziyaret eden Vali Ali Mantı Belde Belediye Başkanı İsmail Hakkı Güneş'e hayırlı olsun dileğinde bulundu.


  • Haber Tarihi : 04 Temmuz 2019